מחזור צמיגים משומשים

במדינת ישראל, מתווספים מידי שנה מעל למיליון צמיגים משומשים לרכב, או 40 אלף טון. משך חייו של צמיג עד לפירוקו הטבעי יכול להימשך אלפי שנים,  ולזהם אגב כך את האוויר, הקרקע ומי התהום, ולכן חוקק  "החוק לסילוק ולמחזור צמיגים".

בהתאם לחוק, החל משנת 2007 קיימת חובה למחזר את הצמיגים המשומשים, והחל משנת 2003 נאסר כליל על הטמנת ציגים. העונש הקבוע בחוק הינו עד 2000 ש"ח קנס לטון, ועד שלוש שנות מאסר בפועל.

השיטות בהן השתמשו בעבר להיפטר מצמיגים ישנים, כמו שריפת צמיגים, נאסרו בשל סכנת השריפות שהם מהווים והיותם גורמי זיהום אוויר קשה. לעומת זאת, מחזור צמיגים חוסך שימוש בגומי טבעי כחומר גלם, וכן מונע רעלים סביבתיים.

כן! ומסיבת רבות וחשובות: 

» החנקן שומר על יציבות ניפוח הצמיג למשך זמן ארוך יותר- עד פי 3 לעומת אוויר

» שומר על הצמיגים, הג'אנטים ובסיס השסתום מפני ההתחמצנות המתרחשת במגע עם החמצן שבאוויר

» בטיחות!- החנקן שומר על הצמיג מפני התחממות או התלקחות, כי חנקן לעומת חמצן אינו תומך בעירה.

» חסכון בכסף- כי כידוע, צמיג שמור מקטין צריכת דלק והוא בעל אורך חיים משמעותי יותר.

» שמירה על הסביבה- צמיגים מלאי אוויר וחמצן פולטים CO2 לאטמוספירה והיום כולנו יודעים ששמירה על הסביבה היא שמירה על העתיד של ילדינו...

 

 רגע... מהו בכלל חנקן?

 

• הצמיג הוא החוליה המקשרת בין הרכב לבין הכביש: חלק מתאונות הדרכים נגרמות בשל ליקויים בצמיגים. מצב הצמיגים משפיע על יכולת השליטה של הנהג ברכב. טיפול הולם ושמירה על הצמיגים הכרחי לבטיחות הנהיגה.
• בעת רכישת הצמיג יש להקפיד על מספר כללים. ראשית יש לבחור צמיג המתאים בגודלו לרכב(מידות הצמיג מופיעות ברישיון הרכב). שנית, יש לדעת כי על רכבים מהירים חובה להרכיב צמיגים המיועדים למהירויות גבוהות (סימוני המהירות על דופן הצמיג באותיות אנגליות לדוגמא: S -עד 180 קמ"ש,T -עד 190 קמ"ש, U -עד 200 קמ"ש, H - עד 210 קמ"ש, V - מעל 210 קמ"ש וכו')
• צמיג בן למעלה מ 5 שנים לא מומלץ לשימוש גם אם לא נסעו בו הרבה והוא עדיין "נראה" טוב.

שעות פעילות

שעות פעילות:
ימים א-ה: 7.30-18.00
יום ו': 7.30-13.00
שירותי החילוץ פעילים בימים א-ה- 24 שעות בימימה ובימי ו' עד 13:00

דרך לוד 5 אור יהודה